Внутрішнє утеплення стін гіпсокартоном
У нашій статті ми поговоримо про утеплення стін усередині приміщення за допомогою гіпсокартону. Існують два способи утеплення внутрішнє та зовнішнє. Кожен спосіб має свої недоліки і переваги.
Що стосується утеплення стін гіпсокартоном всередині приміщення, то перевагою, безумовно, є те, що роботи можна проводити в будь-яку пору року. Якщо необхідно утеплити квартиру у висотці, то виключено ризик для життя та здоров'я людини. Утеплення стін гіпскартон можна проводити самостійно, не залучаючи для цього повітряних альпіністів.
Утеплювати стіни зсередини можна вибірково. Це суттєво зменшить витрачені кошти.
Щодо недоліків такого способу утеплення, то сюди можна віднести зменшення площі приміщення, а також збільшення товщини стін.
Утеплення стін за допомогою гіпсокартону роботи починають з монтажу металевих профілів на відстані 2 см від стіни. На підошву напрямного профілю наклеюють стрічку для ізоляції поверхні від контакту зі штукатуркою, а також захищаючи гіпсокартон від холоду, який може передатись через металевий профіль. Потім у порожнину отриманого каркаса укладають мінеральну вату.
Далі роблять монтаж листів гіпсокартону. Якщо приміщення сире краще вибирати вологостійкий гіпсокартон KNAUF 2500х1200х12,5. Утеплення стін гіпсокартоном усередині приміщення здійснюється механічним кріпленням за допомогою шурупів. Також листи гіпсокартону можна приклеювати спеціальним клеєм для гіпсокартону. Можна вибрати клей KNAUF Perlfix 30кг для гіпсокартону.
Після цього листи гіпсокартону зашпаклівують і готують до фінішної обробки. Для остаточного фінішного оздоблення гіпсокартону можна вибрати шпаклівку Knauf HP FINISH 25 кг.
Переваги внутрішнього утеплення гіпсокартоном:
- довговічність, стійкість до старіння, негорючість;
- екологічна безпека та біологічна стійкість;
- збереження первісної форми;
- хороші теплоізоляційні характеристики;
Хороший гіпсокартон дозволяє волозі та водяним парам проникати назовні. Вибираючи гіпсокартон для утеплення приміщення, звертайте увагу на наявність сертифікату якості, укладання органів пожежного та санітарного нагляду для застосування в конструкціях внутрішнього облицювання.