Теплоізоляція дахів та фундаментів пінопластом
При теплоізоляції пінопластом плити укладають на заздалегідь очищену і вирівняну основу, яка попередньо простелена поліетиленовою плівкою. Поверх пінополістирольних плит укладається металева сітка і заливається стяжка.
Теплоізоляція даху
Утеплення покрівлі пінопластом досить простий спосіб, який не потребує суттєвих витрат. Пінополістирольні плити укладаються між брусами покрівельної конструкції (несуть) і закріплюються за допомогою дерев'яних планок. Із зовнішнього боку монтується ветробар'єр, далі кріплять металочерепицю. Зовнішню сторону готової конструкції обшивають гіпсокартоном, пластиком чи вагонкою. Теплоізоляція горищ та мансард проводиться аналогічним способом. Для цього можна вибрати пінопласт не дуже високої щільності. Підійде пінопласт ПСБ-С-25 1000х1000х50мм.
Теплоізоляція фундаментів
Щоб утеплити фундамент за допомогою пінопласту, необхідно нанести гідроізоляційний шар на бічну поверхню самого фундаменту. Пінополістирольні плити кріпляться зверху на мастику. У наступному етапі теплоізоляції необхідно засипати плити пінопласту гравієм або піском. Товщина такого шару має бути не менше 30 см до ґрунту. Верхній шар утеплювача повинен виступати над ґрунтом на 40-50 см (рівень підлоги першого поверху). Після цього можна зверху виконати облицювання гранітом, плиткою, рваним каменем або іншими будівельними матеріалами. Для теплоізоляції фундаменту експерти рекомендують застосовувати пінопласт високої густини, скажімо, пінопласт ПСБ-С-35 1000x500x20 від виробника Пінопласт-плюс.
Теплоізоляція фасадів
Перед тим, як робити теплоізоляцію фасаду, основу необхідно очистити від забруднень. Далі, наноситься спеціальна ґрунтовка. Це покращить рівень зчеплення пінополістирольних плит та стін фасаду. Після цього на утеплювач наносять клей і притискають плити до фасаду. Пінополістирольні плити необхідно клеїти у шаховому порядку – це допоможе запобігти появі тріщин на фасаді.
Утеплювач закріплюють за допомогою дюбелів. Їх підбирають залежно від товщини плит та типу матеріалу фасаду. Наступний етап – нанесення армуючого шару з фасадної сітки та шпаклівки. Заключними етапами виступає вирівнювання поверхні та її оздоблення. Як оздоблення може виступати фарбування, нанесення фінішної шпаклівки або декоративної штукатурки.