Як правильно зберігати дрова для печі

З настанням холодного сезону багато власників задаються питанням купити хороші дрова недорого з доставкою. Однак після того як ви замовили першу партію дров, перед вами постають інші питання. І перше з них полягає в правильному зберіганні дров. Зрештою, ви ж не хочете, щоб у середині зими виявилося, що ваш запас дров зіпсований.

Погодьтеся, що безглуздо мати найякісніші дрова, якщо ви не збираєтеся їх правильно зберігати. Найкраще зберігати дрова в сухому і добре провітрюваному місці, оскільки волога псує їх, знижуючи їхню горючість. Крім того, вони не повинні стикатися із землею.

В ідеальному випадку ви можете побудувати у себе на ділянці хороший капітальний сарай.

Сарай являє собою провітрюване укриття з платформою або піднятою над рівнем землі підлогою. На цій платформі або піднятій підлозі укладаються дрова, завдяки чому вони не будуть "тягнути" вологу з землі.

Відкриті бічні сторони вашого дров'яного укриття забезпечують достатню провітрюваність дров для їхнього "висихання", а дах захищає їх від проливного дощу.

Якщо ж у Вас немає можливості придбати навіс для дров, то, принаймні, постарайтеся знайти місце для зберігання дров, розташоване далеко від землі, яке добре провітрюється.

Закупівля хороших недорогих дров на початку опалювального сезону часто допомагає отримати якісний продукт за низькою ціною. До кінця осені, коли люди, які не мають надійних запасів, починають нервувати і кидатися в пошуках кращих дров, ціна часто підвищується, а якість знижується.

Щоб перевірити ваші дрова для опалення будинку, їхню якість, особливо якщо ви не знаєте їхнього джерела, варто придбати вологомір, причому перевіряти його потрібно до того, як дрова будуть вивантажені з вантажівки.

Купівля хорошого вологоміра робиться один раз, але якщо ви уникнете хоча б однієї нещасної холодної зими, коли мокрі дрова тліють у вогнищі і не можуть розгорітися до пристойного рівня, це буде виправданим вкладенням. Експлуатація приладу полягає в тому, щоб просто встромити зубці у ваші дрова для печі та рахувати цифри.

Незалежно від того, заготовляєте ви дрова самі чи купуєте їх, в ідеалі дерева слід рубати взимку, до того, як почне виділятися сік, а потім розколювати й складати в штабель ранньою весною - якщо, звісно, ви не збираєтесь заготовляти тільки природну мертву деревину в лісі, доки вона не почала гнити, що є найекологічнішим варіантом, хоч і найтрудомісткішим.

Під час купівлі найкращих дров, які дадуть найбільшу кількість тепла, запитуйте, коли їх заготовили, які сорти деревини використовують, будьте вибагливі.

Найкращі дрова, заготовлені та спиляні правильно і в потрібний сезон, мають бути досить сухими для горіння до осені, що означає ідеальний максимальний вміст вологи в межах від 15% до 20%.

Якщо дрова зберігаються в штабелі занадто довго, вони починають піддаватися нападу комах і грибків, що також не дуже добре для складування поруч із дерев'яним будинком або занесення в нього.

Тому наявність хорошої окремої споруди у вигляді дровниці, яка матиме хороше обдування для просушування ваших якісних дров, є найбільш правильним рішенням.

Коли ви вирішили купити дрова для дому, не забувайте, що ви вже витрачаєте чималу суму, тож потрібно зберегти ваше тверде паливо для правильного та високоефективного його використання.