Підготовка стін до утеплення пінопластом

Увага: Використовуйте тільки ізоляційні фасадні панелі, схвалені для будівель. Тільки тоді ви маєте гарантію виробника на тривале користування ізоляційним фасадом. 

1-й крок: перевірка стану утеплення стін тепловізором 

Проверка фасада тепловизоромПеревірка фасаду тепловізором Перевірка фасаду тепловізором виявляє слабкі місця в ізоляції стін та даху, через які і відбувається втрата тепла. У неізольованих будинках відсутність зовнішнього утеплення стін може призвести до втрати до 50%. У той же час, у внутрішній частині будівлі може утворитися конденсат, що з часом призводить до утворення небезпечної для здоров'я цвілі. 


2-й крок: підготовка стін до утеплення

Подготовка стен к утеплению

Зовнішнє утеплення стін теплоізоляційною композитною системою може бути виконане як на старій кладці та штукатурці, так і нових стінах. Головне правило - дотримуйтесь вимог, які необхідні для створення умов для кріплення ізоляційних плит або пінопласту. Слідкуйте за тим, щоб поверхня була рівною, сухою та стабільною. Видаліть із стіни незакріплені деталі. Підвіконня, кришки парапетів, покрівельні звіси та інші з'єднання повинні бути перевірені та, при необхідності, замінені або укріплені. Не варто робити зовнішнє утеплення стін за наявності будь-яких вад дверних та віконних отворів, особливо даху. Це може згодом обернутися додатковими витратами на обробку фасаду. 


3-й крок: штукатурка фасаду

Штукатурка фасадаШтукатурка фасаду Штукатурка фасаду здійснюється спеціальним клеєм: клей-штукатурка для пінопласту або клей-піна для пінопласту. Товщина шару клею буде близько 10 мм, тому нерівномірність розподілу клею-штукатурки має бути усунена заздалегідь. Якщо ви не знімаєте старий шар штукатурки, перевіряйте її на наявність порожнин і, якщо необхідно, відсікайте частини, що вільно кріпляться і провисли. Потім пройдіть всі стіни очищувачем високого тиску, щоб прибрати пил і бруд. Попередньо обробіть штукатурку глибоким ґрунтом. Перевіряйте старі покриття методом поперечного різання та випробування на розрив для несучої здатності. Якщо є сумніви щодо якості та довговічності, видаліть стару штукатурку повністю.


4-й крок: свіжі стіни

Стены под пенопластСхема профілю для пінопластуПрикріплення базових профілів для пінопласту або іншого утеплювача починається із складання плану ходу базового профілю. Далі перенесіть це креслення на стіни. Використовуйте рівень або лазерний вимірювальний прилад для великих відстаней, які допоможуть промаркувати стіну для створення схеми кріплення профілю.


5-й етап: креслення скелета профілів для піноплопласту

Схема профиля для пенопластаСхема профілю для пінопластуПрикріплення базових профілів для пінопласту або іншого утеплювача починається із складання плану ходу базового профілю. Далі перенесіть це креслення на стіни. Використовуйте рівень або лазерний вимірювальний прилад для великих відстаней, які допоможуть промаркувати стіну для створення схеми кріплення профілю.


6-й крок: кріплення профілю для пінопласту

Крепление профиля для пенопластаКріплення профілю для пінопластуДля цього етапу вам знадобляться профіль для пінопласту та матеріали для його кріплення (анкер-клини, дюбелі, шурупи). Щоб забезпечити товщину закупленої ізолюючої панелі, оберіть відповідний базовий профіль і закріпіть його на підставі. Кріплення зазвичай відбувається з кроком 30 см. Щоб компенсувати удари по цеглині ​​або газобетону і уникнути сколів, використовуються спеціальні прокладки. Фіксування виконується за допомогою 3 дюбелів на метр.


7-й крок: підготовка пінопласту для утеплення стін

Нарезка пенопластаПенопласт для утеплення стін в Україні продається у вигляді готових плит різного розміру. Однак, ви можете зіткнутися з тим, що певну кількість плит доведеться розрізати. В даному випадку, вам необхідно продумати, чим ви це робитимете. У багатьох підрядників є верстати та ріжучі машини для пінопласту, тому що його нарізка будівельним ножем може затягнути процес будівництва. На крайній випадок ці машини можна взяти в оренду.